Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Page 22 of 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Mon 14 Apr - 18:28

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Tue 15 Apr - 17:11

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Wed 16 Apr - 18:15

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Thu 17 Apr - 17:38

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Fri 18 Apr - 11:16

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Sat 19 Apr - 17:21

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Sat 19 Apr - 17:30

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Tue 22 Apr - 17:44

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Wed 23 Apr - 16:26

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Thu 24 Apr - 16:44

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Fri 25 Apr - 16:43

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Sat 26 Apr - 17:04

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Mon 28 Apr - 10:23

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Tue 6 May - 18:26

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Sat 10 May - 9:56

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Wed 14 May - 11:58

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Fri 16 May - 17:56

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Mon 19 May - 16:24

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Tue 20 May - 15:06

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Wed 21 May - 18:38

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Sat 24 May - 12:05

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Sun 25 May - 18:08

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Thu 29 May - 16:32

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Fri 30 May - 14:43

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Sat 31 May - 18:02

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Thu 5 Jun - 19:10

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Fri 6 Jun - 18:39

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Sun 8 Jun - 18:49

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Mon 9 Jun - 19:40

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Thu 12 Jun - 17:18

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Sat 14 Jun - 19:47

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Sun 15 Jun - 12:05

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Tue 17 Jun - 14:14

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Mon 23 Jun - 15:42

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Wed 23 Jul - 13:07

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Aake on Thu 24 Jul - 12:39

Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Robin Shadowes on Tue 9 Dec - 23:38

Visserligen brukar våran gourmet vara borta långa stycken men nu har det gått snart ett halvår sedan senaste postningen. Kan han ha satt ut tofflorna?
Robin Shadowes
Robin Shadowes
Leg. Vampür

Poäng : 4279

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Dunkelman on Wed 10 Dec - 20:31

Det lutar åt det hållet - eller svårt sjuk.
Skilsmässan tog hårt på hans välbefinnande.
Dunkelman
Dunkelman

Poäng : 3784

Back to top Go down

...................

Post  Aake on Mon 22 Dec - 14:21

Men jag väger 95 kg och har inget fett på kroppen
Aake
Aake
Gandaake Grå

Poäng : 4118

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Dunkelman on Mon 22 Dec - 15:41

Det var som sjutton! :D
Dunkelman
Dunkelman

Poäng : 3784

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Ådärkomdenja on Sun 9 Aug - 16:10

Aake wrote:Men jag väger 95 kg och har inget fett på kroppen

"Aake wrote:"

'men jag väger ba 70 kg nu e 1,70 lång har ingen ölmage efter 4 mån på sjukhus längre bättre å dricka brännvin whisky å grejer nu istf för folköl' (juli -14).
--------------
Reflektion: Det var minsann en stor förändring, +25 kg, endast 1,70 lång, vikt 95 kg, ingen ölmage... bara muskler då?   Oskyldig
Ådärkomdenja
Ådärkomdenja

Poäng : 4126

http://files.myopera.com/foolishworld/albums/667915/rotsnake.png

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Evert on Sun 11 Feb - 20:07

Aake wrote:Men jag väger 95 kg och har inget fett på kroppen
Aake gamle vän, hur står det till idag då? Det skulle vara kul att höra ett livstecken från dig. Jag tänkte att på Exilen hittar man dig nog, men det verkar vara ett tag sedan du skrev här. Husmanskostens mästare, säg att du sitter och avnjuter potatismos med stekt inlagd strömming eller något och därför inte haft tid att skriva? :)
Evert
Evert

Poäng : 2888

Back to top Go down

Re: Tråden om mat och bilder på anrättningarna

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 22 of 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum